21 June 2010 ~ 0 Comments

Štítky:: , ,

Itálie vs. Nový Zéland 1:1

Spanilá jízda novozélandských fotbalistů pokračuje dalším obrovským překvapením, All Whites dnes ráno remizovali s posledními mistry světa Itálií. V zápase navíc od šesté minuty vedli a Itálie vyrovnala jen díky darované penaltě. Nový Zéland je na nohou a dnešní ráno se ve většině firem neslo v sérii pozdních příchodů a nekonečných diskuzích o fotbalových hrdinech. Pro Evropany je tato situace možná spíše úsměvná, ale pokud se vžijete do reálií této malé zemičky na konci světa, kde je fotbal naprosto zastíněn rugby a kde velké procento lidí ani pořádně nezná pravidla této hry, pochopíte proč se tady mluví o sportovní události roku.

Pokud si navíc shrnete neúprosná fakta, možná se i vám poněkud změní pohled na tuto událost. Začněme tím, že zatímco v Itálie je 3541 profesionálních fotbalistů, na Novém Zélandu je jich pouhých 25. Itálie je v mezinárodním hodnocení na prvním místě zatímco Nový Zéland sídlí na daleké 78. pozici. Brankář italského týmu má větší cenu než všichni novozélandští fotbalisté dohromady. Oblíbeným srovnáním se pak stala rugby paralela – dnešní remíza ve fotbale je něco jako remíza národního rugby týmu All Black s týmem Japonska.

Každopádně trenér novozélandského mužstva nespí na vavřínech  a do médií prohlásil, že k jednoznačnému postupu je potřeba ve čtvrtek vyhrát na týmem Paraguaye, který dnes porazil mužstvo Slovenska 2:0. Každopádně to znamená, že tentokrát si další ranní zápas ve dvě hodiny nechá na Novém Zélandu ujít opravdu málokdo a hospody budou opět praskat ve švech.

Zdroj: NZ Herald

Leave a Reply