25 August 2010 ~ 0 Comments

Snadnější kontrola migrantů s VisaView

Vcelku potichu spustilo začátkem měsícem imigrační oddělení novou webovou aplikaci nazvanou VisaView. Nejedná se o nic menšího než online formulář pro novozélandské zaměstnavatele, kteří díky němu mají šanci zjistit si o případném zájemci o práci jeho vízovou situaci. Bude jim k tomu stačit jen číslo pasu a příjmení – aplikace pak odpoví stručným ano respektive ne (takže nehrozí žádné zneužití díky dolování osobních dat a podobně). Pro migranty to není moc povzbudivá zpráva, doteď totiž bylo možné situaci s pracovními permity a vízy různě obcházet, jelikož zaměstnavatel neměl jednoduché možnosti jak si informace ověřit.

Toto je zvláš bolestivé v případě vlastnictví Working Holiday Visa, kdy je v pasu jen razítko s informací, že nositel nositel může po dobu jednoho roku pracovat na Novém Zélandě – tedy ani slovo o tříměsíčním omezení na jednoho zaměstnavatele a podobně. Od teď už tedy nebu tak jednoduché s tímto vízem nastoupit do práce na permanent poměr a vzápětí si vyřídit standardní Work Permit/Visa díky získané pracovní smlouvě.

Aplikace je dostupná zdarma na adrese http://www.immigration.govt.nz/Employ/visaview/ a novozélandskému zaměstnavateli se stačí jen zaregistrovat (opět zdarma).

Leave a Reply