Hunua Ranges

Padesát kilometrů jihovýchodním směrem od Aucklandu se nachází 14 tisíc hektarů souvislého pralesa. V jeho nitru najdete 4 vodní nádrže zásobující většinu Aucklandu pitnou vodou a velké množství původních novozélandských zástupců fauny a flóry. Mimo jiné zde můžete narazit na jednoho z nejvzácnějších ptáků Kokako a žábu Pekeke.

IMG_2068.JPG

Některé části parku jsou vhodné pouze pro zkušené trempa ale dvě klíčové oblasti na západě jsou více než vhodné pro rodiny a ty méně zkušenější. Jedná se oblast Hunua Falls a Wairoa Reservoir. Centrální a jižní část s dalšími dvěma nádržemi Mangatangi a Mangatawhiri pak zaujme milovníky horských kol.

IMG_2155.JPG

Z osobní zkušenosti můžeme doporučit krátkou procházku kolem Hunua Falls společně s Hunua Falls Loop track a pak přesun k Wairoa a podle chuti absolvování buď jedna a půlhodinového Suspension Bridge Tracku nebo tří hodinového Wairoa Loop Tracku – v obou případech se připravte na několik stoupání a nádherné výhledy po okolí a na přehrady. Více informací o dalších trecích a aktivitách pak naleznete na oficiální prezentaci.